Kredyty z komornikiem w banku? Niemożliwe.

Na jednym forum kredytowym widziałem pytanie, czy uda się w banku dostać kredyt gdy ktoś „ma komornika”. Nie chciało mi się rejestrować na tamtym forum żeby odpowiedzieć, więc odpowiem tutaj, może komuś przyda się ten wpis. W banku nie ma nikt szansy na otrzymanie kredytu, jeżeli bank dowie się o egzekucji komorniczej. A czy dowie się? Na pewno tak, bo pierwsza czynność której dokonuje komornik w ramach egzekucji to sprawdzenie, czy dłużnik jest gdzieś zatrudniony. Dowie się komornik tego wysyłając zapytanie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych gdzie pracodawca wpłaca składki na ubezpieczenie pracownika. I mając informacje o zakładzie pracy, komornik wyśle tam zajęcie wynagrodzenia dłużnika. Bank zaś na pewno wezwie osobę starającą się o kredyt do przedstawienia zaświadczenia albo oświadczenia o dochodach i wtedy będzie już wiadomo, co jest na rzeczy. A świadczenie o dochodach to nie tylko samo oświadczenie ubiegającego isę o kredyt ale też a raczej przede wszystkim – przedłożenie historii narachunku bankowym. Widać tam (jeśli są) wpływy z tytułu wynagrodzenia jak i ewentualne blokady na rzecz komornika.

W rzeczywistości więc, ewentualne pożyczki z komornikiem to tylko w firmach pożyczkowych, pożyczki znacznie wyżej oprocentowane od kredytów w banku. Z firm pożyczkowych działających na skalę całego kraju to przede wszystkim Provident, lokalnie są też inne firmy w których taka pożyczkę z komornikiem lub bez sprawdzania w BIK można dostać. W każdym przypadku jednak to drożyzna a oferty tego typu pożyczek z oprocentowaniem rzeczywistym poniżej dziesięciu procent należy omijać szerokim łukiem bo to tylko wyłudzanie pieniędzy na opłaty przygotowawcze bez widoków na pożyczkę. Czy to bowiem nie dziwne że nagle niby jakaś firma pożyczkowa oferuje pożyczki bez BIK z oprocentowaniem rzeczywistym i z pięć razy niższym oprocentowaniem niż konkurencja bez BIK? I niższe niż oprocentowanie kredytów w banku. No pomyśl, zanim dasz się namówić oszustom na wpłacenie opłaty przygotowawczej.

Jednak załatwienie sobie szybkiej pożyczki z komornikiem w uczciwej firmie pożyczkowej to jeszcze nie koniec, bo prawie wszystkie udzielane sa na rachunek bankowy a ten jest przecież zajęty. Tutaj: http://komornicy-opinie.pl/jak-otrzymac-pozyczke-z-komornikiem/ napisano jak sobie z tym problemem poradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.