Pożyczka bez BIK – Provident

Sprawdzenie kredytobiorcy w BIK tylko częściowo chroni banki przed ryzykiem udzielenia zadłużonym kredytobiorcom tak zwanego złego kredytu czyli takiego, z którego spłatą i odzyskaniem będą problemy. Kredytobiorca który ma nienaganną jak dotąd historię w BIK, może mieć już inne, w tym także już wymagalne zobowiązania pozabankowe, a te nie trafiają do bazy Biura Informacji Kredytowej. Tym niemniej, zła historia w BIK przekreśla możliwość uzyskania kredytu w banku i naszym zdaniem słusznie. Dlatego że banki udzielają kredytów ze środków zdeponowanych przez obywateli na lokatach i kontach bankowych i zbyt wiele nieodzyskanych kredytów mogłoby narazić deponentów na straty. Z myślą o osobach oraz firmach które ze wspomnianego powodu nie mogą otrzymać kredytu w banku, oferowane są pozabankowe kredyty bez BIK.

Czy najbardziej znana pożyczka Provident bez BIK jest godna polecenia? W internecie wpisywane są czasem frazy np. „pożyczka bez BIK inna niż Provident” chyba dlatego że Provident wydaje się niektórym osobom zbyt drogi a jako pożyczka bardzo znana na rynku, doczekała się oprócz pochwał także i narzekań ze strony pożyczkobiorców. Szczerze informujemy niniejszym, że nie znamy pożyczki bez BIK tańszej niż Provident; gdybyśmy o takiej wiedzieli, to jej reklama z pewnością znalazłaby się na tej stronie internetowej. Każdy, kto poszukuje „czegoś” bez BIK powinien uświadomić sobie że każdy kredyt bez BIK jest drogi, droższy niż bankowy. Jak to się mówi potocznie – „nie ma na to siły” – firma pożyczkowa oferująca pożyczki dla zadłużonych osób i firm, ryzykuje więcej niż bank, ponieważ przyznaje pożyczkę już zadłużonemu klientowi. Provident kusi też firmy, zwłaszcza małe i nowe które nie mogą liczyć na pożyczkę w banku. Zasadniczo też odradzamy zaciąganie pożyczki Provident jako kredytu dla firmy.

O Providencie wiadomo też, co następuje. Po pierwsze, Provident na pewno pożyczki przyznaje bez żadnych opłat z góry podczas gdy wiele firm nastawionych jest jedynie na wyłudzanie pieniędzy od pożyczkobiorców w formie opłat wstępnych i być może nigdy nikomu żadnej pożyczki nie wypłaciło. Firmy takie wabią nieraz klientów rzekomo bardzo niskim oprocentowaniem rzeczywistym pożyczki, co już od razu, jak chodzi o kredyt bez BIK, powinno wzmóc czujność klienta. Po drugie, Provident z pewnością stosuje cywilizowane metody odzyskiwania pożyczki jako znana, stara międzynarodowa korporacja. Nie wiadomo natomiast jak będzie przebiegać proces egzekwowania należności przez jakąś nieznaną firmę pożyczkową. Jest to zagadnienie istotne ponieważ osoba zadłużona która zaciąga kolejną pożyczkę, dość często ma problemy z zapłatą w terminie wyznaczonym w umowie.

Jedna odpowiedź do “Pożyczka bez BIK – Provident”

  1. Zajmuję się szerokim pośrednictwem finansowym. Otrzymałem wczoraj maila z zapytaniem o to, czy pożyczka Provident jest przyznawana klientom przeciwko którym komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne. zasugerowałem, aby pytający zapytał o to u źródła, czyli telefonując do Provident Polska S.A. Pytający jednak odpisał mi, że już o to pytał, ale nie uzyskał konkretnej odpowiedzi, tylko że każdy oceniany jest indywidualnie. Zastanówmy się zatem, czy jest szansa na to, że pożyczki tej firmy są także „z komornikiem”?
    Myślę, że tak, to znaczy że osoby z zajęciem komorniczym też mają szansę otrzymać pożyczkę Provident. Po pierwsze, zwróćmy uwagę na to, że Provident nie zawsze sprawdza dochody (źródło dochodów). A skoro nie sprawdza, to i nie dowie się o tym, ze ktoś ma komornika, nieprawdaż? Po drugie, to wydaje mi się, że pożyczka z obsługą domową jest oferowana przez Provident właśnie dlatego, aby osoby mające konto zajęte przez komornika albo zagrożone zajęciem (kolejnego) konta bankowego, mogły skorzystać z tej pożyczki.
    Może jednak ktoś potwierdzi, że otrzymał tę pożyczkę w takiej sytuacji, tzn. egzekucji komorniczej, zapraszam do skomentowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.